Lära för livet, för unga- och vuxna hundar.

Kursen passar busiga som lugna unghundar och vuxna, den passar hundar som aldrig gått kurs förut och den passar hundar som har gått kurs förut. Det blir många nya roliga och lekfulla övningar som skapar närhet och bra relation blandat med teori och diskussioner.

Den här kursen är uppdaterad med mycket roligt kursinnehåll för både tvåbent- och fyrbent. Inget “gammaldags nötande”.
På kursen gör vi övningar för att stärka relation, närhet och få grund till bra kontakt och inkallning. Men du kommer få lära dig många andra användbara lekar för att få snabbare inkallning, en hund som kan koppla bort det som händer runt omkring, en hund som vill vara nära dig och sist men inte minst, en hund som kan varva ner snabbare även när nåt händer. Sånt är lära för livet!
På Lära för livet kursen kommer du se resultat på bara några veckor, vi vet att hundar lär sig fortare genom lek!

Kursen är på 5 gånger med start kl 18.00 alla gångerna.

Datum: 3+10+17+24+31 mars
Pris 1100 kr

Anmälan via mail: pirre@hundia.se 
OBS! Läs kursinformation och avbokningsregler 
När du anmäler dig till kurs så har du accepterat våra avbokningsregler, så läs dem innan du anmäler dig.  

Bim väntar på kursdeltagare

DET SKA VARA ROLIGT ATT VARA HUND.

DET SKA VARA ROLIGT ATT TRÄNA HUND.